The LifeCo Akademi ile Sağlıklı Yaşamayı Öğretiyoruz…

16 09 2009

Sevgili blogum, daha önce sana hiç The LifeCo Akademi’den bahsetmiş miydim? 

TheLifeCo Akademi

TheLifeCo Akademi

The LifeCo Akademi’nin mottası: Sağlıklı yaşamayı öğretiyoruz..

e-Learning, genellikle internet üzerinden yayınlanan, belirli öğretimsel metodolojilere göre hazırlanmış, sesli, görüntülü, animasyonlu ve etkileşimli eğitimlerin bireyin kendi kendine öğrenmesine olanak veren bir öğrenme şekli… Peki bu birey neden yaşam kalitesini artırmayı ve sağlıklı yaşamayı da e-learning aracılığıyla öğrenmesin? Etkileşimli uygulamalarla zenginleştirilmiş ve iyi kurgulanmış e-derslerle, bireyin uzmanlara sorularını sorup cevabını alabildiği, tecrübelerini diğer katılımcılarla paylaşabildiği ve tartışabildiği forum gibi çeşitli aktivitelerle de canlı tutulan bir platform sayesinde bunu gayet etkili bir şekilde yapabilir.

Snap1Böyle bir girişten sonra The LifeCo Akademi’ye geri dönelim. The LifeCo Akademi, istediğiniz an istediğiniz yerden erişebileceğiniz, e-dersler, sağlıklı yaşam üzerine forumlar, uzmanlar tarafından sağlanacak kişisel rehberlik, sanal kütüphane, duyurular, online günlük ile zenginleştirilmiş yaşam kalitenizi artırmanıza yardımcı bir e-öğrenme platformu…

The LifeCo Akademi içerisinde yer alan İyi Bir Yaşam Reçetesi hayatınızın her noktasına dokunacak yaklaşık 20 saatlik bir e-learning programı… Beslenme düzeninizden, enerji seviyenizi yükseltecek yaşam tarzı değişikliklerine, duygusal sağlığınızı güçlendirecek ipuçlarından, biyodengenizi nasıl koruyacağınıza, detoksun faydalarından hayattan zevk almanın inceliklerine ve maneviyatın önemine kadar bir çok uygulanabilir önerilerle dolu. 10 chapterdan oluşan bu online kurs boyunca bir çok etkileşimli uygulama kendinizi daha iyi tanımanıza yardımcı oluyor. Sizin için oluşturulan online günlüğünüz ile kurs boyunca düşüncelerinizi, yediklerinizi, hissettiklerinizi, deneyimlerinizi ve planlarınızı yazarak ilerleyişinizi kaydedebiliyorsunuz.  

Her bir chapterın sonunda hayatınıza adapte edeceğiniz ve odaklanmanız gereken noktalar vurgulanıyor ve daha sonraki adımda bu noktaları uygulayıp uygulamadığınız soruluyor, böylelikle kendi ilerleyişinizi takip edebiliyorsunuz. Yeterince uygulamadıysanız size durup düşünmenizi sağlayan geri bildirimler sunuluyor.

Ayrıca, her chapter sonunda bir anahtar topluyorsunuz. 10. chapterın sonuna geldiğinizde topladığınız anahtarlar hediye kutunuzu açıyor ve hediyeniz karşınızda 🙂

Banner3

Bu e-dersi satın alanlara ayrıca The LifeCo uzmanları tarafından online kişisel rehberlik hizmeti de sunuluyor. Sağlıklı yaşam üzerine çeşitli forum başlıkları altında tüm sistem kullanıcılarıyla bilgi paylaşımında bulunabiliyorsunuz.

“Yaşam kalitemi artırmak ve sağlığımı iyileştirmek istiyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum” diyenlerdendiniz artık ne yapacağınızı biliyorsunuz, daha detaylı bilgi almak ve fragmanı izlemek için buraya tıklayın. Satın almak isteyenler ise sizler buraya tıklayabilirsiniz.

 Ayrıca herkesin ücretsiz olarak erişebileceği iki tane daha e-dersimiz var. Birisi Zayıflama ve Detoks, diğeri ise Bağışıklık Sisteminizi Nasıl Güçlendirirsiniz? Yenileri gelmeye devam ediyor..

Firmalar çalışanlarının yaşam kalitesini artırmak, mutluluk ve firmaya sadakatini sağlamak dolayısıyla da performanslarını artırmak için The LifeCo Akademi ile tanışmaya başladılar.. Bir firma adına çalışanına değer verdiğini göstermek için bundan daha güzeli var mı?

Faydası olması umudu ve dileklerimle…

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s
%d bloggers like this: